زمان گذشت و ساعت چهار بار نواخت. . . .

پادکست اول درباره‌ی جشنواره فیلم فجر

گفت‌وگوی مجید اسلامی، حبیبه جعفریان و یحیی نطنزی

Visits: 1548

https://soundcloud.com/user-862561639/a-podcast-about-fajr-film-festival-for-chahaarcom

این نخستین پادکست سایت چهار است درباره‌ی کیفیت فیلم‌های جشنواره فجر، که به نحوه‌ی عمل هیات انتخاب جشنواره، مشکلات تولید سینمای ایران و به فیلم‌های غلامرضا تختی، مسخره‌باز و سرخ‌پوست (با اشاره به چند فیلم دیگر) پرداخته‌ایم. پادکست دوم ادامه‌ی این بحث خواهد بود با اشاره‌ به جوایز جشنواره و کیفیت داوری. اگر ساندکلاد باز نشد، به این این‌جا مراجعه کنید. لینک دانلود

مطالب مرتبط

24 پاسخ

 1. لذت بردم از این بحث عالی، در یک قسمت از بحث به لزوم درک تفاوت مدیوم تئاتر و سینما اشاره میکنید با مثال مارتین مک دونا، یکی هم مورد تقدیر از اغراق در بازیگری و دیده نشدن بازیهای کنترل شده و زیر پوستی. کاش این دو موضوع را بصورت مستقل در قالب بحث و نقد در جای دیگر بسط بدهید.

   1. چشمتان بی بلا.
    من هم فکر میکنم این تقدیر از اغراق، کارنامه خیلی از بازیگران را به پایان رسانده. گاهی که تلوزیون فیلمهایی مثل لیلی با من است یا ناخدا خورشید را نشان میدهد یادمان می افتد که پرستویی و ارجمند چه بازیگران خوبی بودند که بخاطر همین تقدیرها و ستایشهای اشتباهی به این تکرارهای رقت انگیز افتادند. جای شکرش باقی است که شهاب حسینی مسیر سوپراستار (فیلمی که برایش سیمرغ گرفت) را ادامه نداد.

 2. فیلم اول سامان سالور، چند کیلو خرما نبود. ساکنان سرزمین سکوت بود که در جشنواه‌ی فجر ۱۳۸۲ نمایش داده شد. قبلاً ودر فیس بوک هم همین اشتباه را کرده بودید.

 3. علی ژکان سمبل تمام فیلمسازهای تمام شده پس از فیلم اول است! ولی علت تمام شدنش را نمیتوان شتاب تولید و میل به ماندن در صنعت سینما به هر قیمتی دانست چون بین فیلمهایش چند سال فاصله هست.

 4. صدای شما واضح است اما دیگران نه. انگار از میکروفون دورند.
  در مورد فیلم محمد رسول الله درست فرمودین. واقعا در سینما داشتم شاخ درمی آوردم.

 5. عاشق این پادکست‌ها هستم. کاش خانم جعفریان به کار دوبله هم فکر کنند؛ بس که صداشون گرم و زیباست

  1. نگید تو رو خدا آقای اسلامی مخالف سرسخت دوبله هستن!!
   البته حق هم باهاشونه

 6. عالی بود
  کاش میشد به آرشیو وبلاک هفت و نیم هم دسترسی داشت

 7. فیلم درخونگاه را در جشنواره امسال ندیدید؟ یادم هست چند سال پیش از فیلم اول اسعدی (حوالی اتوبان) خوشتان آمده بود.

   1. یادم هست در وبلاگ هفت و نیم در پست ارزیابی جشنواره آن سال دو و نیم ستاره به حوالی اتوبان داده بودید. سال 88 یا 89 بود.

 8. سلام. فیلم آشغالهای دوستداشتنی را دیده اید؟
  دوستانی فیلم را دیده اند و میگویند همین نسخه “اصلاح شده” هم فیلمی سرپا و قوی است. ندیده ام ولی دوست داشتم پیش از دیدن نظر شما را بدانم.

 9. به نظرم باید زمان صحبت بین افراد بهتر تقسیم بشه و یک مجری یا مسئول حضور داشته باشه. اقای نطنزی خیلی بیشتر از دو نفر دیگر صحبت کردن و یجورایی روی پادکست سوار بودن که به نظرم درست نیست.

  1. به‌نظرم من بیش‌تر از آقای نطنزی حرف زدم! ولی این‌جور وقت‌ها نمی‌شه قاعده‌ای را از قبل تعیین کرد. گفت‌وگو باید سیر طبیعی‌اش را طی کنه. گرچه هر دوی این‌ پادکست‌ها و البته‌ پادکست‌های قبلی به‌دقت ادیت شده و این شکل اولیه‌ی گفت‌وگو نیست. (چیزی جابه‌جا نشده و فقط تپق‌ها و جمله‌های تکراری حذف شده).

 10. درود…. سالم‌ترین گفت‌وگو و شفاف‌ترین بحثی بود که از جشنواره شنیدم. مهم نیست که با این گفت‌وگو موافق باشم(باشیم) یا نه. مهم جان کلام جشنواره است که بر دل نشیند…. مجید جان ممنون که همچنان می‌آموزی…

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

You cannot copy content of this page